PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33361}
5,7 54 002
oceny
5,7 10 1 54002
3,7 12
ocen krytyków
Daredevil
powrót do forum filmu Daredevil

Przełknę

ocenił(a) film na 4

Jako fan ekranizacji Marvela przełknę wszystko, nawet tę bezsensowną scenę na placu
zabaw. Bullseye ją rekompensuje. Ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Kingpin jest
czarny? I dlaczego gra go murzyn z Zielonej Mili? Ta postać miała 1000 razy większy
potencjał, niż został wykorzystany w tym filmie

volpi

to jeszcze nic. Mnie najbardziej zastanowiła ta trumna z wodą.OK rozumiem, da sie w tym zasnac i mamy wygluszenie, ale wez sobie tak posiedz cala noc w takiej wannie co noc to skóre masz jak zombie..

ocenił(a) film na 4
Ligamento

Ogólnie ten film miał dziwne rozwiązania, liczyłem na to, że to będzie pierwszy film pokazujący superbohatera, który nie ma super mocy w postaci skakania na odległość 20 - 30 metrów, bez uszczerbku na zdrowiu, ale się zawiodłem. Rozumiem, że bohater może mieć sonar ze słuchu, ale skakanie na odległości takie jak w tym filmie i spadanie z wysokości, które zabijają bez wykonania przewrotu przy podłożu było przegięciem.

Lordnar

Dokładnie tak samo uważam. O ile zmysł radaru można jeszcze przyjąć, to skoków niczym Kapitan Ameryka już nie bardzo. Film byłby dobry gdyby nie przesadzone sceny walki.

ocenił(a) film na 5
Mistel

Rzeczywiście akrobacje które wykonuje Daredevil są nierealne dla zwykłego człowieka w skórzanym uniformie, ale prawdopodobnie twórcy mocno trzymali się tutaj komiksowej konwencji. W komiksach Daredevil wykonuje jeszcze bardziej niesamowite rzeczy. Kto wie, może kiedyś powstanie bardziej realistyczny film o tym bohaterze, tak jak Nolan zrobił to w przypadku Batmana ;)

nashty88

Daredevil jest zbyt mało atrakcyjną postacią żeby kręcić o nim więcej filmów. Niestety, tym bardziej że lubię tą postać. W marvelu jeszcze wielu lepszych bohaterów czeka na solowy film, np. Hawkeye, Deadpool, Nova. A z X-Menów rewelacyjną historię ma Nightcrawler.

ocenił(a) film na 5
Mistel

Nie mówię żeby kręcić całą serię filmów o Daredevilu, ale jakiś jeden reboot tamtego filmu by się przydał. Co do Deadpoola to się zgadzam, też chętnie zobaczyłbym film z tym bohaterem. A hawkeye. . . no cóż wątpię żeby zrobili osobny film z tym bohaterem, bo on zazwyczaj występował w grupie, rzadziej miał solowe występy, po za tym nie jest aż tak popularny. Chociaż patrząc na przykład "Ant-mana" ;O, to kto wie... A jeżeli miałby już powstać to błagam tylko nie z Rennerem w głównej roli :)

ocenił(a) film na 6
Lordnar

Dokładnie fajny bohater,jeden z nielicznych jak nie jedyny który na jakiś sposób jest niepełnosprawny ale ogólnie jak to często bywa w tego typu filmach nie brakuję głupoty dlatego ja próbuję o tym za bardzo nie myśleć by czerpać jakąś przyjemność z tego typu filmów po prostu czysta rozrywka i nic więcej.

ocenił(a) film na 3
Ligamento

No, ten film też mnie nie zachwycił, choć lubię filmy komiksowe. Mnie osobiście niezbyt podobały się te wizualizacje osób w wodzie i to, że niewidomy jednak czasem widzi, jakiś taki brak konsekwencji w tym.Liczyłam też na większą oryginalność, a oglądając film miałam wrażenie, że pełno tu nawiązań i pomysłów z innych filmów. Niezbyt podobały mi się 2 sceny walki: na placu zabaw i na dachu wśród suszącej się pościeli. No i to ciągłe pokazywanie bohatera na tle miasta. A z plusów to muzyka, elementy humorystyczne w filmie, wprowadzenie-czyli dzieciństwo Matta, to by nawet uszło.

użytkownik usunięty
panna_x_filmweb

Dla mnie fajny jest Bullseye. Czy aktor też tak umie ?

ocenił(a) film na 3

Nic mi na ten temat nie wiadomo, myślę, że to raczej było na potrzeby filmu; tak jak Ben nie potrafi w realu tak skakać ;)

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 6
volpi

Szczerze to też przełknę każdą ekranizację marvela, ale ten film nie jest tak tragiczny .

ocenił(a) film na 3
volpi

No, mnie akurat odwrotnie, Bullseye nie wynagrodził za wiele w tym filmie. Jak dla mnie mogło być lepiej. Wg mnie postać nie jest zbyt rozwinięta ani ciekawa, w sumie aktor niewiele pokazał, poza ciągłym (przyznaję, że humorystycznym)wytrzeszczaniem oczu.

ocenił(a) film na 1
volpi

Ponownie obejrzałam po latach... tragedia. Z 4/10 daję mu teraz 1/10. O ile w przypadku innych nieudanych ekranizacji, np tych z lat 90tych czy 80tych można mieć jakiś sentyment, o tyle ten film z 2003 roku jest po prostu zły. Leży w nim wszystko: scenariusz, aktorstwo, kiepskie efekty wizualne, telenowelowa scenografia (lol, pojedynek finałowy DD z Kingpinem - srsly?) - mogę tak wymieniać bez końca. Pomimo sympatii do aktorów, nie mogę dać oceny wyższej niż 1 (a jestem świeżo po seansie pilota serialu DD).

Co do roli Kingpina - w wywiadach twórcy mówili, że na castingi zgłaszali się sami osiłkowie, bez krzty doświadczenia aktorskiego, a MCD był najlepszym wyborem (w serialu Kingpina gra Vincent D'Onofrio), ale to pewnie też kwestia scenariusza pisanego na kolanie - nikt z poważnych aktorów nie chciał roli w takim syfie. MCD wycisnął tyle ile mógł, nie wiele, ale nawet plastikowy cekin będzie błyszczeć jak diament w kupie gnoju, więc nie wiem czy to jakieś osiągnięcie ;)

ocenił(a) film na 2
diana6echo

Zgadzam się z recenzją... Poza tym... Kingpin raczej nie był czarny... Chociaż ostatnio Marvel z Thora zrobił kobietę, więc kto wie, kto wie;)

ocenił(a) film na 3
volpi

dałeś aż 8?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones