PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33361}
5,7 53 982
oceny
5,7 10 1 53982
3,7 12
ocen krytyków
Daredevil
powrót do forum filmu Daredevil

Wersja reżyserska

ocenił(a) film na 3

Po wyjściu z kina byłem upokorzony miernotą tego filmu. Była to jedna z produkcji, do których nie chciałem nigdy więcej wracać. No ale życie przynosi różne dziwne rzeczy i tak się stało, że zakupiwszy niedawno kilka komiksów z niewidomym prawnikiem zupełnie wciągnąłem się w całą serię.

Chciałem więc ponownie obejrzeć film, ale oto trafiła do mnie Wersja Reżyserska tegoż i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. O ile wtedy w obliczu świetnych X-menów i Spider-mana oraz pamiętnych Batmanów Burtona film był poprostu słaby o tyle obecnie przy zalewe gniotów mieniących się adaptacjami komiksu jak i po zapoznaniu się z samym komiksem film nabiera zupelnie innego znaczenia.

Zmieniłem ocenę z 1/10 do 7/10 z paru względow. Przede wszystkim film jest bardzo wierny pierwowzorowi, posiada mnóstwo smaczków, które tylko fani komiksu będą potrafili wyłapać no i klimat to chyba jedna z ważniejszych rzeczy. To co gryzło w kinowej wersji nie gryzie w reżyserskiej. Dlaczego? Bo Steven Johnson zupełnie przemontował film tak jak chciał, przez co narracja jest bardziej płynna. Został dodany nowy pół godzinny wątek, który również wiele wyjaśnia, a w zamian za to został skrócony wątek Elektry (nie ma m.in. sceny łóżkowej) i wiele innych krótszych scen.

Przede wszystkim zyskał Bullseye, który ma więcej czasu dla siebie i po prostu jest świetnie zagrany. Śmiem twierdzić, że to jeden z najlepiej przełożonych przeciwników na ekran od czasów Jokera Nicholsona.


Ot tyle, nic więcej nie ma potrzeby dodawać. Po prostu zachęcam do sięgnięcia po "pierwotną wersję" tego filmu. Może wtedy docenicie Daredevila.

ocenił(a) film na 6
Corn

Wczoraj obejrzałem Directorcut i jestem zachwycony. Kinowa wersja była naprawdę marna ale ta rozszerzona jest super! Znacznie bardziej rozbudowany prologue i wątki na sali sądowej (chociaż mogło być lepiej). Sceny walki są dłuższe i znacznie dynamiczniejsze. Dużo tego jest ale to wszystko wypisali na wikipedi. Może nie jest to powalający film ale zamieniam moją ocenę 3 na 7. Polecam...teraz da się to oglądać ^^

kalamir

wtakim razie skąd można sciągnąc DirectCut?? chętnie bym obejrzał ale niestety niewiem skąd sciągnąc.o DVD niema mowy, w TV raczej też niebedzie rozszeżonej więc skąd

ocenił(a) film na 6
Walker_

DVD w polsce nie kupisz :/ musisz prosić o pomoc google

użytkownik usunięty
Corn

Dzięki za uświadomienie ze jest wersja reżyserska. Również po obejrzeniu dałem wyższą ocenę.

użytkownik usunięty

Kiedyś za dzieciaka lubiłem kinówkę, którą miałem na dvd. Powracając do tego filmu w wersji DC dochodzę do wniosku, że ten wątek morderstwa dodaje więcej powagi do filmu i fajny zwrot akcji, ale to wszystko trochę mi się gryzie z superbohaterskim kiczem i drewnianą grą głównego bohatera.

ocenił(a) film na 6

Bez kitu, byłoby duuużo lepiej, gdyby do roli Devil'a dali po prostu...aktora, a nie A-fleta.

ocenił(a) film na 6
pooh77

Ale i tak jak na swoje możliwości to jakoś mu poszło. Ale fakt, inny Aktor byłby lepszy.

ocenił(a) film na 6
magnes_6

Masz rację, jak na możliwości totalnego zera to było ok. I, wybacz, nie inny aktor...po prostu: aktor, nie to zero i byłoby dużo lepiej:).

ocenił(a) film na 6
pooh77

Tak się zastanawiam, dlaczego wybierają aktorów których warsztat nawet dla laika jak ja pozostawia wiele do życzenia, kiedy mogliby w filmie który był skazany na to, że przyciągnie do kin mnóstwo osób obsadzić kogoś utalentowanego ale mniej znanego.

ocenił(a) film na 6
magnes_6

Układy? Koneksje rodzinne? Ktoś komuś coś kiedyś obiecał, sporo jest gdybania:). Jedno jest pewne - taki chłopczyk jakim jest AFlet nie powinien grać (?) e w niczym. Serio.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3

Chłopie, wyciągasz moją opinię z przed 15 lat i dziwisz się, że mogłem zmienić zdanie XD

użytkownik usunięty
Corn

No cóż może wyjdę na debila (już w sumie wyszedłem pisząc poprzedni post) ale - dla mnie nie ważne czy to pisałeś dzisiaj czy te 15 lat temu ale dla mnie wydawało się to być absolutnie bez sensu że nawet po obejrzeniu wersji reżyserskiej która jest bardzo dobra - jednak postanowiłeś zmienić zdanie. Mi osobiście film się podobał, choć to jeden z tych filmów o którym im częściej myślę tym mniej mi się podoba i jestem w stanie zauważyć w nim wady NAWET OGLĄDAJĄC WERSJĘ REŻYSERSKĄ

ocenił(a) film na 3

Jak miałem 15 lat to mi się podobało. Po 15 latach stwierdzam, że niezależnie od wersji ten film jest bezdennie głupi i nie działa nawet jako bezmózgi akcyjniak. Czy go lubię? Trochę tak, ale wyłącznie przez nostalgię. Czy dałbym mu wyższą ocenę? Nie, bo jest słaby, więc słaby = 3 w skali filmwebu. Po prostu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones